Dem
http://dem.anatolianrock.com
DeM
 
 Ana Sayfa
 Grup Hakkında
 Grup Elemanları
 Demolarımız
 Videolarımız
 Repertuarımız
 Fotoğraf Albümü
 Forum
 Linkler
 Bize Ulaşın
 
 
HP ile Hayatını Tasarla Türkiye ayağı birncisi DeM

Müzikte üç kıta İstanbul’da buluştu 8 Şubat 2008


HP’nin üç kıtayı buluşturan müzik yarışması ’HP ile Hayatını Tasarla’nın Türkiye ayağı birincisi ’DeM’ oldu. Ancak heyecan bitmedi. Güney Afrika, Birleşik Arap Emirlikleri, Yunanistan ve Türkiye birincileri uluslararası arenada yarışacak.

HP, MEMA (Ortadoğu, Akdeniz ve Afrika) bölgesinde düzenlediği ’HP ile Hayatını Tasarla’ müzik yarışmasıyla farklı kıtalardaki gençleri aynı gecede buluşturdu. Atina, Johannesburg, Dubai ve İstanbul’da, 31 Ocak’ta aynı anda düzenlenen yarışmada her şehirden 5 grup final mücadelesi verdi. Yarışmanın Türkiye ayağında, DeM grubu "Sen Olmasan da" adlı şarkısı ile birinci seçildi. Grup, yarışmanın yine İnternet üzerinden yapılacak olan ikinci etabında, diğer 3 ülkenin birincileriyle yarışacak. Bu turun kazananı da, Berlin’de gerçekleştirilecek bir konserle binlerce kişinin önünde sahne alma imkanı bulacak.

BİRİNCİ DEM GRUBU

494 grubun aday olarak katıldığı ve 58 bin kişinin oylarıyla destek verdiği yarışmanın final gecesi Esma Sultan Yalısı’nda gerçekleştirildi. En çok oyu alarak finale kalan BENT, DeM, Panik Atak, B.Ö.C.E.K ve Grup Ambiyans’ın canlı performanslarıyla kıyasıya mücadele ettiği gecede, seyircilerin oyuyla DeM birinci seçildi.

ÖDÜL HP PAVILION

Birincilik kazanan grubun üyelerine ödülü olarak HP Pavilion dizüstü bilgisayar verildi. Ayrıca, HP’nin MTV ile yaptığı işbirliği sonucu, grubun şarkısına MTV tarafından da klip çekilecek. Nil Karaibrahimgil, Ceza ve DJ Funky "C"nin de renk kattığı gecenin diğer finalistleri ise birer HP iPAQ kazandı. Bunların yanı sıra HP, www.hayatinitasarla.com adresine girerek yarışmacılara oy veren tüm ziyaretçiler adına da, Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’na (TEGV) bağışta bulundu.

Final gecesi sona erdi, ancak "HP ile Hayatını Tasarla" müzik yarışması tüm hızıyla devam ediyor. Yarışmanın ikinci etabında 4 ülkenin birinci gelen grupları, bu kez uluslararası arenada yarışacak. Yine İnternet üzerinden gerçekleştirilecek olan bu kıtalararası yarışmanın kazananı, Berlin’de binlerce kişiye konser verme fırsatı yakalayacak.

[Haberin Eklenme Tarihi: 30.01.2008]

Haberlerin Tamamı >>